Fibercementskiva/Vindskyddsskiva Swisspearl 1200x2700 mm
fr.689 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

1200x2700 mm
689 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ett fuktsäkert och effektivt vindskydd som används i lätta ytterväggar. Trots att skivan är extremt tunn är den mycket tålig. Den klarar vädrets makter 12 månader utan fasadbeklädnad
Varumärke
SwisspearlBeskrivning
Ett fuktsäkert och effektivt vindskydd som används i lätta ytterväggar. Trots att skivan är extremt tunn är den mycket tålig. Den klarar vädrets makter 12 månader utan fasadbeklädnad
Egenskaper
| Varumärke | Swisspearl |
| Tjocklek | 9, 4,5 mm |
| Bredd | 2700 mm |
| Typ | Vindskydd |
| Längd | 1200 mm |
| Material | Fibercement |
| Antal | 3,24 m2/st |
| Vikt | 7, 13 kg/m² |
