
Fibercementskiva/Vindskyddsskiva Swisspearl900x2700 mm
fr. 513 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj Tjocklek
Beskrivning
Ett fuktsäkert och effektivt vindskydd som används i lätta ytterväggar. Trots att skivan är extremt tunn är den mycket tålig. Den klarar vädrets makter 12 månader utan fasadbeklädnad
Egenskaper
| Varumärke | Swisspearl |
|---|---|
| Tjocklek | 9, 4,5 mm |
| Bredd | 2700 mm |
| Produkttyp | Vindskydd |
| Material | Fibercement |
| Antal | 2,43 m2/st |
| Längd | 900 mm |
| Vikt | 7, 13 kg/m² |
