Fibercementskiva/Vindskyddsskiva Swisspearl 900x2700 mm4,5 mm
513 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Tjocklek:
4,5 mm

900x2700 mm
4,5 mm
513 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Ett fuktsäkert och effektivt vindskydd som används i lätta ytterväggar. Trots att skivan är extremt tunn är den mycket tålig. Den klarar vädrets makter 12 månader utan fasadbeklädnad
Varumärke
SwisspearlBeskrivning
Ett fuktsäkert och effektivt vindskydd som används i lätta ytterväggar. Trots att skivan är extremt tunn är den mycket tålig. Den klarar vädrets makter 12 månader utan fasadbeklädnad
Egenskaper
| Varumärke | Swisspearl |
| Art.Nr. | 4502059 |
| Bredd | 2700 mm |
| Tjocklek | 4,5 mm |
| Typ | Vindskydd |
| Vikt | 7 kg/m² |
| Längd | 900 mm |
| Material | Fibercement |
| Antal | 2,43 m2/st |
| EAN-nr | 5712236027861 |
