Wire Habo StålT: 3 mm
Rek. pris 146 kr/st
Lägsta totalpris 182:-
91 kr/stSe priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Tjocklek:
3 mm
Förväntas åter i lager 2026-06-04
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Wire av elförzinkad ståltråd. Wirens konstruktion anges enligt AxB+C, där A är antalet kardeler, B antalet trådar per kardel och C beskriver kärnan (FC=fiberkärna). Denna wire har konstruktionen 6x7+1FC, och den har alltså sammanlagt 42 trådar. Maxbelastningen är ett beräknat värde, garanteras inte. Brottgränsen, när materialet brister, är för vår wire 6 gånger angiven maxbelastning.
Varumärke
HaboBeskrivning
Wire av elförzinkad ståltråd. Wirens konstruktion anges enligt AxB+C, där A är antalet kardeler, B antalet trådar per kardel och C beskriver kärnan (FC=fiberkärna). Denna wire har konstruktionen 6x7+1FC, och den har alltså sammanlagt 42 trådar. Maxbelastningen är ett beräknat värde, garanteras inte. Brottgränsen, när materialet brister, är för vår wire 6 gånger angiven maxbelastning.
Egenskaper
| Varumärke | Habo |
| Art.Nr. | 12745 |
| Tjocklek | 3 mm |
| Typ | Wire |
| Max Belastning | 90 Kg |
| Material | Elzinkad Stål |
| Längd | 10 m |
| Antal | 10 m/frp |
| EAN-nr | 7317900127458 |
