Komposittrall Kärnsund Wood Link Doubledeck 23x140 mm 4,20 m 2 st/frpLängd: 4200 mm
733,61 kr/m²Pris/frp 849:-
696 kr/m²Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Brun
Förväntas åter i lager 2026-07-27
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

DoubleDeck är en mantlad och extra stabil komposittrall med ett härligt trämönster som kommer med dubbla färger på varje trallbräda.
Varumärke
Kärnsund Wood LinkBeskrivning
DoubleDeck är en mantlad och extra stabil komposittrall med ett härligt trämönster som kommer med dubbla färger på varje trallbräda.
DoubleDeck+ Komposittrall är en utveckling av den traditionella komposittrallen som kombinerar styrkan hos högdensitets polyetenplast och träfiber med en ogenomtränglig yttermantel av solid plast som skyddar kärnan mot repor, fläckar och blekning. Yttermanteln har ett unikt naturtroget ytskikt som kräver ett minimum av underhåll. För att minska vikt och materialåtgång är trallen tillverkad med 6 stycken genomgående kanaler.
Egenskaper
| Varumärke | Kärnsund Wood Link |
| Art.Nr. | 485231404200BRY |
| Tjocklek | 23 mm |
| Bredd | 140 mm |
| Färg | Brun |
| Typ | Furutrall |
| Åtgång | 6,9 lpm/m2 |
| Längd | 4200 mm |
| Material | Furu |
| Antal | 2 st/frp |
| Yta | Slät |
| EAN-nr | 7332920304948 |


