Foderset Swedoor Advance Line
fr.740 kr
fr.710 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Advance Line
710 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Foderset Swedoor är en färdigförpackad lösning för fodermontage av enkel-innerdörrar. Två längre bitar för sidorna av dörren och en kortare för överstycket innebär att du alltid köper listverk med minsta möjliga spill, samtidigt som du alltid får tillräckligt med listvirke för att bli klar.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Foderset Swedoor är en färdigförpackad lösning för fodermontage av enkel-innerdörrar. Två längre bitar för sidorna av dörren och en kortare för överstycket innebär att du alltid köper listverk med minsta möjliga spill, samtidigt som du alltid får tillräckligt med listvirke för att bli klar.
Observera att det krävs ett set per karmsida för komplett montage! Foderseten finns i olika bredder och utföranden.
Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Företaget grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Företaget grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Färg | Vit |
| Produkttyp | Dörrfoder |
| Höjd | 12, 15 mm |
| Längd | 2,2 m |
| Serie | Advance-Line |
| Fungerar till | Enkeldörr, Pardörr |
| Bredd | 65, 92 mm |
| Yta | Allmoge, Slät |

