Innerdörr Br. Johansson Contur 3 Frostat Glas
fr.9 480 kr
fr.5 530 krFrån 33 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Contur 3 Frostat Glas
5 530 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
En dörr för moderna hem, för ett fräscht och trendigt helhetsintryck. 4 mm härdat, frostat glas.
Conturserien är en ny, fräsch modell av innerdörr som passar i de flesta miljöer. Med sina stilrena linjer och enkla design är dörren modern men subtil. Vill du variera dina dörrar, eller söker du det där lilla extra för just ditt hem, välj då en de många Contur-modellerna med glas.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Bredd Modulmått | 70, 80, 90, 100 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Färg | Vit |
| Höjd | 204 cm |
| Bredd Dörrblad | 62,5, 72,5, 82,5, 92,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 194, 204 cm |
| Tjocklek | 40 mm |
| Serie | Contur |
| NCS-Kulör | S 0502-Y |
| Utförande | Massiv |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Frostat glas |
| Vikt | 21 kg |
| Låskista | 2014 |
| Gångjärn | Snap-In |
| Produkttyp | Innerdörr |
| Tillverkarens Art.Nr. | 42256, 42257 |

