Parskjutdörrskarm Swedoor Enkelgips
fr.8 240 kr
Sänkt pris!på utvalda
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Enkelgips
8 240 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Parskjutdörrskarm Swedoor är hjärtat i en inbyggd skjutdörr. En inbyggd skjutdörr försvinner in i väggen när den öppnas och är en lösning för dig som föredrar något enkelt. Skjutdörrskarmarna levereras kompletta med alla tillbehör.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Parskjutdörrskarm Swedoor är hjärtat i en inbyggd skjutdörr. En inbyggd skjutdörr försvinner in i väggen när den öppnas och är en lösning för dig som föredrar något enkelt. Skjutdörrskarmarna levereras kompletta med alla tillbehör.
Karmen byggs enkelt in i en existerande väggkonstruktion, eller byggs utanpå en vägg. Efter att placeringen av karmen är gjort kompletterar man med reglar i samma dimension och täcker in konstruktionen med valfritt väggmaterial. Du kan därefter välja fritt mellan Swedoors olika dörrmodeller - de allra flesta modeller går att få med skjutdörrsanpassning som tillval!
Observera att för dörrar med glaspartier krävs en väggtjocklek på minst 122 mm!
Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Företaget grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor karmar och trösklar.
Observera att för dörrar med glaspartier krävs en väggtjocklek på minst 122 mm!
Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Företaget grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor karmar och trösklar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 03383113S |
| Bredd Modulmått | 130, 150, 170, 190 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Typ | Parskjutdörrskarm |
| Färg | Furu, Vit |
| Passar till | Enkelgips |
| Konstruktion | 70 mm Väggregel, 95 mm Väggregel |
| Storlek | 13x20, 13x21, 15x20, 15x21, 17x20, 17x21, 19x20, 19x21 |
| Djup | 96, 122 mm |
