




Skjutdörr SwedoorPurity 03L Infälld
fr.4 113 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Bredd Dörrblad
- Tillfälligt slut
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Genom att installera skjutdörrar i ditt hem kan du skapa mer utrymme på ett smart och prisvärt sätt. Skjutdörr Swedoor Purity 03L Infälld presenterar ett effektvit sätt att utnyttja ytor du kanske inte visste fanns och kan vara särskilt praktiska för mindre utrymmen, som t.ex. garderober. Skjutdörren öppnas och stängs med hjälp av skålhandtag. Purity ingår i produktserien clever-line som är en serie enkla men gedigna dörrar med cellplastfyllning, målad träyta och justerbara gångjärn.
Varumärke
Beskrivning
Genom att installera skjutdörrar i ditt hem kan du skapa mer utrymme på ett smart och prisvärt sätt. Skjutdörr Swedoor Purity 03L Infälld presenterar ett effektvit sätt att utnyttja ytor du kanske inte visste fanns och kan vara särskilt praktiska för mindre utrymmen, som t.ex. garderober. Skjutdörren öppnas och stängs med hjälp av skålhandtag. Purity ingår i produktserien clever-line som är en serie enkla men gedigna dörrar med cellplastfyllning, målad träyta och justerbara gångjärn.
clever-line
Ett dörrsegment där du finner produkter av mer standardkaraktär men med bra kvalité. Tillvalsmöjligheter och specialanpassningar på dörrararna är mer begränsade i clever-line än i ADVANCE-LINE-serien.
DDK kvalitetsgaranti
Dörren är DDK-märkt och är då framställd av material som undergår en noggrann kvalitetskontroll genom hela produktionsförloppet.
Levereras med
- Standardgångjärn i bakkant (Ingen fräsning för gångjärn)
- Två runda kromade skålhandtag som standard
- Infälld dragring (gäller infällda skjutdörrar)
- Spår för styrdubb i underkant
Garanti
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innedörrar.
Köp till skjutdörrskarm, skjutdörrskarm finns med två djup, 96 mm eller 122 mm. OBS! Ingår ej.
Om en skjutdörr exempelvis ska fungera som toalettdörr finns också möjligheten att utrusta den med hakregellås (obs! ingår ej, utan köps till som tillval)
Ett dörrsegment där du finner produkter av mer standardkaraktär men med bra kvalité. Tillvalsmöjligheter och specialanpassningar på dörrararna är mer begränsade i clever-line än i ADVANCE-LINE-serien.
DDK kvalitetsgaranti
Dörren är DDK-märkt och är då framställd av material som undergår en noggrann kvalitetskontroll genom hela produktionsförloppet.
Levereras med
- Standardgångjärn i bakkant (Ingen fräsning för gångjärn)
- Två runda kromade skålhandtag som standard
- Infälld dragring (gäller infällda skjutdörrar)
- Spår för styrdubb i underkant
Garanti
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innedörrar.
Köp till skjutdörrskarm, skjutdörrskarm finns med två djup, 96 mm eller 122 mm. OBS! Ingår ej.
Om en skjutdörr exempelvis ska fungera som toalettdörr finns också möjligheten att utrusta den med hakregellås (obs! ingår ej, utan köps till som tillval)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
|---|---|
| Art.Nr. | 03010558S |
| Bredd Dörrblad | 62,5, 72,5, 82,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 204 cm |
| Bredd Modulmått | 70, 80, 90 cm |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Tjocklek | 40 mm |
| Typ | Skjutdörr |
| Serie | Clever-Line |
| Färg | Vit |
| NCS-Kulör | S 0502-Y |
| Glas | Nej |
| Konstruktion | Lättdörr |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Vikt | 23, 25 kg |