Ytterdörr Swedoor Advance-Line Nordic Halmstad
Nyhet
fr.16 990 kr
fr.13 180 krSpara 22 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Advance-Line Nordic Halmstad
13 180 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

I produktserien Advance-Line hittar man Swedoors mest exklusiva dörrar, 77 mm tjocka med bästa tänkbara isolering och lägsta U-värdet. Samtliga dörrar har tre synliga gångjärn och lås DL91925 från Dormakaba. FrameFast medföljer för enkel och precis montering.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
I produktserien Advance-Line hittar man Swedoors mest exklusiva dörrar, 77 mm tjocka med bästa tänkbara isolering och lägsta U-värdet. Samtliga dörrar har tre synliga gångjärn och lås DL91925 från Dormakaba. FrameFast medföljer för enkel och precis montering.
I produktserien Nordic återfinns Swedoors storsäljare. Enkla, stilrena och klassiskt nordiska i sin design. Rena linjer och exklusiva materialval – här finns all anledning att upptäcka hur dolda gångjärn kan lyfta helhetsintrycket ytterligare. Dörrarna i Nordic-serien tilltalar många, vilket också gör dem till våra stora favoriterI denna kategori är möjligheterna nästintill oändliga i tillval, man kan få dolda gångjärn på samtliga modeller, alla klassningar som behövs på marknaden och de vanliga behoven som annan kulör och tvåfärgsmålning.Specifikationer- Konstruktion: 77 mm tjockt dörrblad med kärna av träfiber- Lås: Dormakabra 91925 (Hemma/Borta-funktion)- Gångjärn: Tre synliga gångjärn- Montering: Monterad framefast- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM- Fabriksgaranti: 5 år- Formstabilitetsgaranti: 15 år
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Bredd Modulmått | 90, 100 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Serie | Advance-Line |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Färg | S-0500-N, Vit, S-0502-Y, Vit, S-2570-Y90R, Röd, S-3502-Y, Grå, S-4050-Y80R, Röd, S-5020-R90B, Blå, S-6020-G10Y, Grön, S-7000-N, Grå, S-9000-N, Svart |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 77 mm |
| Storlek | 10x20, 10x21, 9x20, 9x21 |
| NCS-Kulör | S-0500-N, S-0502-Y, S-2570-Y90R, S-3502-Y, S-4050-Y80R, S-5020-R90B, S-6020-G10Y, S-7000-N, S-9000-N |
| Låskista | Dorma Kaba 91925 |
| Typ | Enkeldörr |
| Glas | Nej |
| Dekor | Utsida: Spårfräst, Insida: Slät |
| U-Värde | 0,74 |
| Ljudreduktion | 29 dB |
| Modell | Halmstad |
| Gångjärn | 3 |
| Kollektion | Nordic |
