Överljus NorDan Bor 460
fr.5 918 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Bor 460
5 918 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Överljus till ytterdörrar från NorDan. Med ett överljus får din hall en luftigare och mer välkomnande atmosfär med solljus på dagen och ett varmt sken på kvällen. Alla Överljus har 3-lags säkerhetsglas (lamellglas in- och utvändigt) samt energi och varmkant.
Varumärke
NorDanBeskrivning
Överljus till ytterdörrar från NorDan. Med ett överljus får din hall en luftigare och mer välkomnande atmosfär med solljus på dagen och ett varmt sken på kvällen. Alla Överljus har 3-lags säkerhetsglas (lamellglas in- och utvändigt) samt energi och varmkant.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | NorDan |
| Bredd Modulmått | 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180 cm |
| Höjd Modulmått | 20, 30, 40 cm |
| Serie | Bor |
| Färg | Antracitgrå, Blå, Grå, Gråbrun, Grön, Klarvit, Ljusgrå, Mörkgrå, Röd, Svart, Vit |
| Karmdjup | 105 mm |
| Storlek | 10x2, 10x3, 10x4, 11x2, 11x3, 11x4, 12x2, 12x3, 12x4, 13x2, 13x3, 13x4, 14x2, 14x3, 14x4, 15x2, 15x3, 15x4, 16x2, 16x3, 16x4, 17x2, 17x3, 17x4, 18x2, 18x3, 18x4, 9x2, 9x3, 9x4 |
| NCS-Kulör | RAL 3011, RAL 5007, RAL 6005, RAL 7012, RAL 7016, RAL 7040, RAL 8019, RAL 9005, S-0500-N, S-0502-Y, S-7000-N |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Produkttyp | Överljus |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| U-Värde | 0,8 |
