Sidoljus Swedoor Clever-Line+
Nyhet
fr.7 360 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Clever-Line+
7 360 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Sidoljus Clever-Line+ från Swedoor. En prisvärd dörrserie som passar såväl nybyggnation som renovering. Letar du efter ett modert sidoljus som kombinerar funktion, säkerhet och design? Swedoors Clever-Line+ är en serie entrédörrar och sidoljus som passar de flesta hus och stilar.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Sidoljus Clever-Line+ från Swedoor. En prisvärd dörrserie som passar såväl nybyggnation som renovering. Letar du efter ett modert sidoljus som kombinerar funktion, säkerhet och design? Swedoors Clever-Line+ är en serie entrédörrar och sidoljus som passar de flesta hus och stilar.
Med Clever-Line+ får du hög kvalitet, flera modeller och stor valfrihet. Dörrarna/Sidoljuset kan beställas i valfri NCS-kulör, med olika färger på in- och utsidan för att matcha både fasad och interiör. Du kan även välja till digitalt lås, olika glasvarianter och flera smarta tillbehör för både utseende och funktion.Specifikationer- Konstruktion: Sandwich-konstruktion med isolerande cellplastkärna- CE-märkt enligt SS-EN 14351-1- Karm: 105 mm djup, med karmhylsa (FrameFast)- Tröskel: Slitstark komposittröskel- Dörrblad: Målad som standard i vit (NCS S 0502-Y)- Glas: Isolerglas (klarglas). Glaslister i dörrens kulör- Gångjärn: Två tappbärande gångjärn med bakkantsäkring. Justerbara i höjd- och sidled- Lås: A2002 låskista. Slutbleck och låsstolpe i blank finish- Fabriksgaranti: 5 år- Formstabilitetsgaranti: 10 årPopulära tillval- Valfri färg i NCS S eller RAL- Olikfärgade sidor (in-/utsida)- Sandblästrat glas eller cotswoldglas- Sparkplåt och trycken- Dörrbroms- Yale Doorman digitalt kodlås- dKe (digitalt tillbehörspaket)
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Bredd Modulmått | 30, 40, 50 cm |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Serie | Clever-Line+ |
| Färg | S-0500-N, Vit, S-0502-Y, Vit, S-2570-Y90R, Röd, S-3502-Y, Grå, S-5020-R90B, Blå, S-6020-G10Y, Grön, S-7000-N, Grå |
| Karmdjup | 105 mm |
| Storlek | 3x21, 4x21, 5x21 |
| NCS-Kulör | S-0500-N, S-0502-Y, S-2570-Y90R, S-3502-Y, S-5020-R90B, S-6020-G10Y, S-7000-N |
| Produkttyp | Sidoljus |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| U-Värde | 0,84 |
| Ljudreduktion | 27 dB dB |
