
Startbatteri NordmaxEFB (Start-stopp) 95Ah 900A
3 125 kr
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Utmärkt för standard star/stopp system. Förbättrad återladdningsförmåga. Hög starteffekt och vibrationståliga.
Egenskaper
| Varumärke | Nordmax |
|---|---|
| Art.Nr. | NM019EFB |
| Utförande | Starteffekt: 900A (CCA) |
| Mått | 352x175x190 mm |
| Produkttyp | Startbatteri |
| Batterikapacitet | 95 Ah |
| Spänning | 12 V |
| Vikt | 25 kg |
