Rörelsevakt Steinel Is 240
fr.1 021 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Is 240
1 021 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Rörelsevakt Steinel Is 240 är avsedd för montage på vägg och bevakning av fasad, entré, gårdsplan m.m.
Varumärke
SteinelBeskrivning
Rörelsevakt Steinel Is 240 är avsedd för montage på vägg och bevakning av fasad, entré, gårdsplan m.m.
Den kan också med fördel användas på stolpar och olika typer av master. IS 240 har en räckvidd på upp till 12 meter för gående personer (ej rakt emot sensorn). Kan placeras på ytterhörn. Justervreden för olika inställningar är dolt placerade under täckringen.
Egenskaper
| Varumärke | Steinel |
| Typ | Rörelsevakt |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Plast |
| Serie | IS 240 DUO |
| Spänning | 240 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 90 mm |
| Längd | 100 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 240 ° |
| Effekt | 1000 W |
| Effekt/prestanda | 1000 W |
| Sensor | Ja |
| Antal Ljuskällor | 0 st |
| Bredd | 60 mm |
| Färg | Svart, Vit |
| Vikt | 0,159, 0,163 kg |

