




Skyddstransformator Hager12/24 V AC40 VA
1 335 kr1 371 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti

12/24 V AC
40 VA1 335 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
SKYDDSTRANSF 20ST313. Huvudbrytare, dimrar och belysningsstyrning. Med många varianter av signallampor och trycknappar, reläer, kontaktorer och och transformatorer, kan en mängd styr- och signalfunktioner implementeras i centralen.
Led-lamporna har en lång livslängd och finns i 230 V och 12- till 48 V-versioner.
Specifikation
- Bredd (mm): 70
- Höjd (mm): 58
- Med brytare: Nej
- Bredd i antal modulmellanrum: 4
- Längd (mm): 85
- Kortslutningsskyddad: Ja
- Normutförande: Ja
- Primärspänning (V): 230
- Sekundärspänning 1 (V): 12
- Sekundärspänning 2 (V): 24
- Temperaturskydd: Ja
- Typ av transformator: Säkerhetstransformator
Specifikation
- Bredd (mm): 70
- Höjd (mm): 58
- Med brytare: Nej
- Bredd i antal modulmellanrum: 4
- Längd (mm): 85
- Kortslutningsskyddad: Ja
- Normutförande: Ja
- Primärspänning (V): 230
- Sekundärspänning 1 (V): 12
- Sekundärspänning 2 (V): 24
- Temperaturskydd: Ja
- Typ av transformator: Säkerhetstransformator
Egenskaper
| Varumärke | Hager |
|---|---|
| Art.Nr. | 5208052 |
| Bredd | 70 mm |
| Höjd | 58 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | ST314 |
| Längd | 85 mm |
| Bredd | 70 cm |
| EAN-nr | 3250615703149 |
