
Färg: Grå/Svart

Nordic 2-Vägs
Grå98 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Vägguttag Malmbergs Nordic 2-Vägs är ett kapslat, petsäkert uttag med snabbanslutning av ledare. Dubbla anslutningar per fas. Genomgående införingshål med strypnipplar. Tillverkat av termoplast. 16A, 250V.
Nordic-serien är utvecklad för snabb, enkel och säker installation. Brandsäker termoplast som uppfyller Länsförsäkringsbolagens hårda krav och är därmed godkänd för montering i lantbruk. Nordic är framtagen för att klara de nordiska förhållandena när det gäller både värme och kyla. Snabbkoppling ger en säker och snabbarbetad anslutning. Membran upp- och nertill för tillförlitlig tätning under tuffa förhållanden. Uttag och strömbrytare är sammankopplingsbara med mellanstycken. Godkänd för lantbruk! Uppfyller UL94-VO.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
|---|---|
| Art.Nr. | 1893308 |
| Färg | Grå/Svart |
| Utförande | 2-Vägs |
| Bredd | 96 mm |
| Djup | 50 mm |
| Höjd | 80 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Serie | Nordic |
| Jordad | Ja |
| Montering | Utanpåliggande |
| Typ | Vägguttag |
| EAN-nr | 7392529127027 |


