Vägguttag Schneider Electric Exxact 4-vägs
fr.240 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Exxact 4-vägs
240 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägguttag 4-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, med 2st neutrala överkopplingsklämmor, möjlighet att ha separat brunntändning, petskyddat. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Vägguttag 4-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, med 2st neutrala överkopplingsklämmor, möjlighet att ha separat brunntändning, petskyddat. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Färg | Vit |
| Bredd | 180 mm |
| Djup | 45 mm |
| Anslutning | Skruvanslutning, Snabbanslutning |
| Höjd | 120 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Jordad | Ja |
| Material | Plast |
| Produkttyp | Vägguttag |
