Solpanel Sunwind Horizon 170W 12V
Rek. pris 1 690 kr
1 349 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Horizon 170W 12V
1 349 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Sunwind Horizon är en serie högteknologiska solcellspaneler konstruerade och tillverkade för att kunna användas i de mest utsatta och krävande miljöer. Panelerna är specificerade enligt internationella industristandarder och är väl anpassade för Skandinaviskt klimat och miljö.
Varumärke
SunwindBeskrivning
Sunwind Horizon är en serie högteknologiska solcellspaneler konstruerade och tillverkade för att kunna användas i de mest utsatta och krävande miljöer. Panelerna är specificerade enligt internationella industristandarder och är väl anpassade för Skandinaviskt klimat och miljö.
Specifikationer:
- Högeffektiva PERC-celler
- Tål krävande miljöer
- Utmärkt för Skandinaviska förhållanden!
- Effekttolerans +/- 3%
Panelen är byggd med en stabil eloxerad aluminiumprofil och ett skyddande härdat glas på 3,2 mm. De högeffektiva monokristallin PERC-cellerna kännetecknas av hög kvalitet och extrem stabilitet med en celleffektivitet på upptill 23,7%.
- Högeffektiva PERC-celler
- Tål krävande miljöer
- Utmärkt för Skandinaviska förhållanden!
- Effekttolerans +/- 3%
Panelen är byggd med en stabil eloxerad aluminiumprofil och ett skyddande härdat glas på 3,2 mm. De högeffektiva monokristallin PERC-cellerna kännetecknas av hög kvalitet och extrem stabilitet med en celleffektivitet på upptill 23,7%.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Sunwind |
| Art.Nr. | 102217 |
| Typ | Solpanel |
| Färg | Svart |
| Laddström Max | 9,9 Amp |
| Spänning | 12 V |
| Djup | 3,5 cm |
| Höjd | 133 cm |
| Vikt | 10 kg |
| Bredd | 67,5 cm |
| Kabellängd | 0,9 m |
| Laddström Max | 9,9 A |
| EAN-nr | 7340068936723 |

