Solcellsregulator Victron BlueSolarPWM, Pro 12/24V-5A
300 kr
285 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå
Djup:
4 cm
Höjd:
7 cm
Bredd:
13,5 cm
Laddström:
5 A

BlueSolar
PWM, Pro 12/24V-5A
285 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
En PWM solcellsregulator som inkluderar belysningsstyrning. Den har två timrar som gör det möjligt att antingen reglera drifttiden från skymning till gryning eller begränsa tiden efter skymning och före gryning. En sjusegmentsdisplay visar timrarnas inställningar samt eventuella felkoder. Dessutom finns en batteristatusindikator med överladdningsvarning och en inbyggd temperatursensor. Regulatorn erbjuder också en trestegs batteriladdning (bulk, absorption och flyt) och är utrustad med skydd mot överström, kortslutning samt omvänd polaritet vid anslutning till solcellspaneler och/eller batteri. Dessutom har den en funktion för övermanning av bortkoppling vid låg spänning.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103541 |
| Djup | 4 cm |
| IP-Klassning | IP30 |
| Höjd | 7 cm |
| Bredd | 13,5 cm |
| Vikt | 0,16 kg |
| Utförande | PWM, Pro 12/24V-5A |
| Färg | Grå |
| Laddström | 5 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076025252 |

