Solcellsregulator Victron SmartSolar MPPT100/15
935 kr
889 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Djup:
5,5 cm
Höjd:
10 cm

SmartSolar MPPT
100/15
889 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En smart och pålitlig MPPT-regulator från Victron med fjärrstyrning via Bluetooth och med förbrukarutgång.
Varumärke
VictronBeskrivning
En smart och pålitlig MPPT-regulator från Victron med fjärrstyrning via Bluetooth och med förbrukarutgång.
Victron SmartSolar MPPT-regulatorn är idealisk för användning med litium- eller AGM-batterier och erbjuder en rad fördelar. Den är utrustad med inbyggd Bluetooth som gör det möjligt att övervaka och styra den via din smartphone. Dess skyddsfunktioner inkluderar överhettningsskydd och skydd mot omvänd polaritet. Dessutom anpassar den sig automatiskt till 12V eller 24V batteribanker. Regulatorn har en avancerad MPPT tracking som ger optimal effektivitet även vid partiell skuggning, och den kan anslutas till andra enheter som Victron Color Control & Venus GX med VE.direct kabel. SmartSolar 100/15 kan hantera inspänningar på upp till 100V och en laddström på 15A, och den erbjuder även en förbrukarutgång.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 860265 |
| Djup | 5,5 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Bredd | 11,5 cm |
| Vikt | 0,55 kg |
| Spänning | 24 V |
| Utförande | 100/15 |
| Laddström | 15 A |
| Effekt | 19 mA |
| IP-Klassning | IP43 |
| Typ | Solcellsregulator |
| Färg | Blå |
| EAN-nr | 8719076040811 |
