Solcellsregulator Victron SmartSolar MPPT150/35
2 153 kr
1 999 krSänkt pris!Spara 154 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Djup:
7 cm
Höjd:
17 cm

SmartSolar MPPT
150/35
1 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En smart och pålitlig MPPT-regulator från Victron med fjärrstyrning via Bluetooth och med förbrukarutgång.
Varumärke
VictronBeskrivning
En smart och pålitlig MPPT-regulator från Victron med fjärrstyrning via Bluetooth och med förbrukarutgång.
Victron SmartSolar MPPT-regulator är perfekt för litium- eller AGM-batterier och erbjuder inbyggd Bluetooth för smidig avläsning på både iOS och Android smartphones. Den är skyddad mot överhettning och omvänd polaritet och anpassar automatiskt inställningarna för batteribankar på 12V, 24V, 36V eller 48V. Med snabb MPPT tracking ger den betydande fördelar vid varierande instrålning och avancerad detektion vid partiell skuggning. Den kan anslutas till Victron Color Control & Venus GX med VE.direct kabel. SmartSolar 150/35 klarar 150V inspänning och 35A laddström ut mot batteriet. Den saknar förbrukarutgång.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 540202 |
| Djup | 7 cm |
| Höjd | 17 cm |
| Bredd | 12 cm |
| Vikt | 1,4 kg |
| Spänning | 48 V |
| Utförande | 150/35 |
| Laddström | 35 A |
| Effekt | 2 mA |
| IP-Klassning | IP43 |
| Typ | Solcellsregulator |
| Färg | Blå |
| EAN-nr | 8719076040187 |
