DC/DC-omformare Victron Orion 24/1224/12-5A
262 kr
249 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Spänning:
15 V

Orion 24/12
24/12-5A
249 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
VictronBeskrivning
DC/DC-omformare för spänning mellan 15-40V.
Fjärrströmbrytaren kräver ingen högspänningsbrytare i ingångskablarna. Den kan styras med en lågspänningbrytare eller med motorns på/av-brytare. Justerbar utgång möjliggör även att den kan fungera som batteriladdare för att exempelvis ladda ett startbatteri på 12V eller ett extrabatteri i system där övriga komponenter är 24V. Parallellkoppling är möjlig med samtliga modeller som har justerbar utgång, för att på så sätt öka utgångsströmmen. Fungerar att parallellkoppla upp till fem enheter.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103469 |
| Djup | 2,5 cm |
| IP-Klassning | IP67 |
| Höjd | 2 cm |
| Bredd | 4,3 cm |
| Vikt | 0,1 kg |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Spänning | 15 V |
| Utförande | 24/12-5A |
| Effekt | 6 W |
| Typ | Omformare |
| Färg | Blå |
| EAN-nr | 8719076048428 |

