Arbetsbock Skeppshultstegen Proffs med Båge5-steg
3 769 kr
3 204 krSpara 15 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
60 cm

Proffs med Båge
5-steg
3 204 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Arbetsbock Skeppshultstegen Proffs med Båge är en praktisk arbetsbock tillverkad i aluminium. Plattformsmått 605x250 mm, stegdjup 80 mm. Stag och saxar är tillverkade av förzinkat stål. Svensktillverkad. Den är försedd med en kraftig säkerhetsbåge i aluminium som ger extra stöd och balans i ditt arbete. Stegen uppfyller dessutom kraven i Bra arbetsmiljöval.
Varumärke
SkeppshultstegenBeskrivning
Arbetsbock Skeppshultstegen Proffs med Båge är en praktisk arbetsbock tillverkad i aluminium. Plattformsmått 605x250 mm, stegdjup 80 mm. Stag och saxar är tillverkade av förzinkat stål. Svensktillverkad. Den är försedd med en kraftig säkerhetsbåge i aluminium som ger extra stöd och balans i ditt arbete. Stegen uppfyller dessutom kraven i Bra arbetsmiljöval.
Egenskaper
| Varumärke | Skeppshultstegen |
| Art.Nr. | 4250-05-210 |
| Höjd | 60 cm |
| Djup | 76 cm |
| Vikt | 12 kg |
| Bredd | 69 cm |
| Antal Steg | 5 st |
| Typ | Arbetsbock |
| EAN-nr | 7393000105008 |


