Trallskruv Västsvensk Byggskruv AB Trä UTV Band4,2x41 mm
495 kr/frp
474 kr/frpSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Dimension:
4,2 x 41 mm

Trä UTV Band
4,2x41 mm
474 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Rakbandad trallskruv för träregel. Utvändig Zincotech Au.
Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i trallen, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Skruven har även en skärande borrspets för att förhindra sprickbildning i trä. Används för montage av trall, altaner, staket m.m
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Art.Nr. | RB241 |
| Dimension | 4,2 x 41 mm |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 41 mm |
| Ytbehandling | Zincotech Au |
| Antal | 1000 st/frp |
| Bits/Hylsa | PH 2 |
| Typ | Trallskruv |
| EAN-nr | 7393940025879 |

