Hårdgipsskruv Gunnebo Fastening 4,2 mm 1000 st Elförzinkad PH2
fr.385 kr/frp
30 dagars prisgaranti
Välj variant

4,2 mm 1000 st Elförzinkad PH2
385 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Hårdgipsskruv Trä/Spån är speciellt framtagen för att fästa hårdgips mot spånskivor. Skruven har trägänga och något större diameter för att klara indrivning i skivor med hög densitet. Skruven har motgänga som för bort gipset så att huvudet får en riktig försänkning.
Varumärke
Gunnebo FasteningBeskrivning
Hårdgipsskruv Trä/Spån är speciellt framtagen för att fästa hårdgips mot spånskivor. Skruven har trägänga och något större diameter för att klara indrivning i skivor med hög densitet. Skruven har motgänga som för bort gipset så att huvudet får en riktig försänkning.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
| Utförande | 4,2x32 mm, 4,2x42 mm |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 32, 42 mm |
| Antal | 1000 st/frp |
| Typ | Hårdgipsskruv |
| Material | Härdat Stål |
| Bits/Hylsa | PH2 |
