
Lättbetongskruv Gunnebo FasteningProtec8,0x210 mm 25 st
709 kr/frp
30 dagars prisgaranti
Utförande

Protec
8,0x210 mm 25 st 709 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Skruva utan förborrning, rakt ner i det porösa stenmaterialet. Använd en lågvarvig borrmaskin och undvik att dra i skruven för hårt då det finns risk för att gängan släpper i lättbetongen. Om det sker bör ett nytt montage göras. Minsta förankringsdjup i underlaget ska vara 60 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
|---|---|
| Art.Nr. | 69825 |
| Utförande | 8,0x210 mm 25 st |
| Diameter | 8 mm |
| Längd | 210 mm |
| Antal | 25 st/frp |
| Material | Stål |
| Typ | Lättbetongskruv |
| EAN-nr | 7318470218829 |
