Spånskiveskruv Turbo Spånskruv Trä TX Turbo FZB4,2x30 mm, Antal: 3000 st
900 kr/frp
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Dimension:
4,2x30 mm
Antal:
3000 st/frp

Trä TX Turbo FZB
4,2x30 mm, Antal: 3000 st
900 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Turbo SpånskruvBeskrivning
Spånskiveskruv (TURBO) för träregel. TX 20.
Vass spets och gängor anpassade för förankring i trä. Gängorna griper omedelbart och drar in skruven i spånskivan, samtidigt som rillorna under huvudet försänker skruven. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Detta ger följande egenskaper: Minskad risk för sprickor i trä, lägre moment vid idragning och minskad iskruvningstid.
Egenskaper
| Varumärke | Turbo Spånskruv |
| Art.Nr. | AT9130 |
| Dimension | 4,2x30 mm |
| Diameter | 4,2 mm |
| Längd | 30 mm |
| Ytbehandling | Elförzinkad 5 my |
| Antal | 3000 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX 20 |
| Typ | Spånskiveskruv |
| EAN-nr | 7393940033171 |

