Enkelgrind PLUS Ligno inkl. Beslag Vänster
1 879 kr
1 785 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Ligno inkl. Beslag Vänster
1 785 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Ligno enkelgrind inkl. fäste.
Mått anges som modulmått
Färg: Tryckimpregnerat
Yta: Trykimpregnerat Klass A/B
Design: PLUS A/S
Sidramar: 44×90 mm omlimmad
Basram: 44×68 mm
Bågram: Limmat trä
Stång: 16×68 mm (46 mm mellan stängerna)
Snedstag: 16×68 mm
Monterad med: Rostfria klämmor / slagskruvar
Hur väljer jag mellan vänster- eller högerhängd grind?
Du ställer dig på den sidan av grinden som har ett synliga gångjärn när grinden är stängd. Om gångjärnen sitter till vänster är det ett vänsterhänt grindbeslag. Om de sitter till höger är det ett högerhänt grindbeslag.
Färg: Tryckimpregnerat
Yta: Trykimpregnerat Klass A/B
Design: PLUS A/S
Sidramar: 44×90 mm omlimmad
Basram: 44×68 mm
Bågram: Limmat trä
Stång: 16×68 mm (46 mm mellan stängerna)
Snedstag: 16×68 mm
Monterad med: Rostfria klämmor / slagskruvar
Hur väljer jag mellan vänster- eller högerhängd grind?
Du ställer dig på den sidan av grinden som har ett synliga gångjärn när grinden är stängd. Om gångjärnen sitter till vänster är det ett vänsterhänt grindbeslag. Om de sitter till höger är det ett högerhänt grindbeslag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 136101-1 |
| Bredd | 100 cm |
| Certifiering | FSC MIX 70% |
| Färg | Tryckimpregnerat |
| Djup | 44 mm |
| Höjd | 88 cm |
| Material | Furu/Gran |
| Serie | Ligno |
| Produkttyp | Grind |
| EAN-nr | 5703393742506 |



