Beskrivning
Skärmgrind Atrium 100x180 cm Svart är en dörr som används tillsammans med Rondo skärmar för att få en dörröppning ut till övriga trädgården.
Egenskaper:
- Tillverkad i tryckimpregnerat grundmålat furu/gran
- Dimension ram: 44x90/44x68 mm
- Levereras färdigmonterad med rostfri skruv och spik
- Grinden är förstärkt med extra reglar
Monteras med beslag och stolpe, OBS! ingår ej.
Välj stolpe efter hur du ska montera grinden. För stabil montage i mark bör stolpen grävas ner 100-110 cm i marken och du bör då välja en stolpe som är 100-110 cm högre än grinden.
- Tillverkad i tryckimpregnerat grundmålat furu/gran
- Dimension ram: 44x90/44x68 mm
- Levereras färdigmonterad med rostfri skruv och spik
- Grinden är förstärkt med extra reglar
Monteras med beslag och stolpe, OBS! ingår ej.
Välj stolpe efter hur du ska montera grinden. För stabil montage i mark bör stolpen grävas ner 100-110 cm i marken och du bör då välja en stolpe som är 100-110 cm högre än grinden.
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 15418-15 |
| Bredd | 100 cm |
| Produkttyp | Grind |
| Material | Furu |
| Serie | Atrium |
| Färg | Svart |
| Höjd | 180 cm |
| Djup | 4,4 cm |
| EAN-nr | 5703393154187 |


