Stålstolpe PLUS för Nedgjutning Svart 208 cm
Nyhet

för Nedgjutning Svart 208 cm
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Svart, pulverlackerat stålstolpe med ett enkelt och modernt uttryck. Den passar till den moderna byggstilen, harmonierar vackert med både trästaket och glasstaket, och ger din trädgård, terrass eller balkong ett elegant och exklusivt utseende.
Stålstolpen måste gjutas ner till frostfritt djup på 90 cm.
Passar till:
- Saga staket 150×120 cm – art. nr. 17652-4
- Glasstaket m/svarta beslag – rökigt – art. nr. 175498-1 och 175499-1
- Glasstaket m/svarta beslag – klart –art. nr. 175493-1 och 175496-1
- Glasstaket m/svarta beslag – frostet – art. nr. 175495-1 och 175497-1
Stolpe:
- Stålstolpe 8×8×208 cm.
- Varmgalvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
- Godstjocklek 2 mm.
- För nedgjutning.
Stolpskydd:
- 1 svart plastpropp för avslutning på toppen.
Specifikationer:
- Längd (cm): 208
- Färg: Svart RAL 9005
- Material: Stål
- Yta: Varmgalvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 8
- Höjd (cm): 8
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 20397-15 |
| Bredd | 8 cm |
| Färg | Svart |
| Material | Stål |
| Längd | 208 cm |
| Höjd | 8 cm |
| Yta | Varmgalvaniserat och pulverlackerat |
| Materialtyp | Stål |
| EAN-nr | 5703393752093 |
