Stålstolpe PLUS för Nedgjutning Svart 268 cm
Nyhet

för Nedgjutning Svart 268 cm
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Svart, pulverlackerat stålstolpe med ett enkelt och modernt uttryck. Den passar till den moderna byggstilen, harmonierar vackert med både trästaket, glasstaket och stålspaljéer, och ger din trädgård, terrass eller balkong ett elegant och exklusivt utseende.
Stålstolpen måste gjutas ner till frostfritt djup på 90 cm.
Passar till:
- Saga staket 150×178 cm – art. nr. 17654-4
- Tokyo staket 180×180 cm – art. nr. 17414-4 och 17418-4
- Stålspaljé 90×180 cm – art. nr. 961693 och 961617
Stolpe:
- Stålstolpe 8×8×268 cm.
- Varmgalvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
- Godstjocklek 2 mm.
- För nedgjutning.
Stolpskydd:
- 1 svart plastpropp för avslutning på toppen.
Specifikationer:
- Längd (cm): 268
- Färg: Svart RAL 9005
- Material: Stål
- Yta: Varmgalvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 8
- Höjd (cm): 8
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 20399-15 |
| Bredd | 8 cm |
| Färg | Svart |
| Material | Stål |
| Längd | 268 cm |
| Höjd | 8 cm |
| Yta | Varmgalvaniserat och pulverlackerat |
| Materialtyp | Stål |
| EAN-nr | 5703393752116 |
