Stålstolpe PLUS med Fot 8 x 8 x 158 cm Svart
Nyhet

med Fot 8 x 8 x 158 cm Svart
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Svart, pulverlackerat stålstolpe med ett enkelt och modernt uttryck. Den passar till den moderna byggstilen, harmonierar vackert med både trästaket och stålspaljéer, och ger din trädgård, terrass eller balkong ett elegant och exklusivt utseende.
Stålstolpen har fot för montering på till exempel träterrass eller betongfundament.
Passar till:
- Saga staket 150×150 cm – art. nr. 17653-4
- Stålspaljé 90×140 cm – art. nr. 961624
Artikelnummer består av: 1 stålstolpe med fot inkl. stolpskydd, bultar och mutterhattar.
Stolpe:
- Stålstolpe med fot 8×8×158 cm.
- Varmgalvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
- Godstjocklek 2 mm.
- Stolpfot 13×13 cm – godstjocklek 5 mm.
- För montering på fundament.
Stolpskydd:
- 1 svart plastpropp för avslutning på toppen.
Specifikationer:
- Längd (cm): 158
- Färg: Svart RAL 9005
- Material: Stål
- Yta: Varmgalvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 8
- Höjd (cm): 8
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 20395-15 |
| Bredd | 8 cm |
| Färg | Svart |
| Höjd | 8 cm |
| Längd | 158 cm |
| Material | Stål |
| Yta | Varmgalvaniserat och pulverlackerat |
| Materialtyp | Stål |
| EAN-nr | 5703393752154 |
