Glasräcke Green Land Patio Klar Glas
Nyhet
1 089 kr
869 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Patio Klar Glas
869 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 1 999 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Glasräcket är särskilt utformat för hemmabyggare och enkelt att montera. Glaselementet består av två 3 mm härdade glasskivor med en laminerad mellanfilm. Om glaset skulle gå sönder håller lamineringsfilmen samman skärvorna och förhindrar att de faller ned och orsakar skador. Produkten uppfyller kraven för säkerhetsbarriärer vid fallhöjder upp till 6 meter och är kompatibel med Patio-stolpen.
Varumärke
Green LandBeskrivning
Glasräcket är särskilt utformat för hemmabyggare och enkelt att montera. Glaselementet består av två 3 mm härdade glasskivor med en laminerad mellanfilm. Om glaset skulle gå sönder håller lamineringsfilmen samman skärvorna och förhindrar att de faller ned och orsakar skador. Produkten uppfyller kraven för säkerhetsbarriärer vid fallhöjder upp till 6 meter och är kompatibel med Patio-stolpen.
Specifikationer
- Färg: klar
- Tjocklek: 6 mm
- Längd: 107,5 cm
- Härdat laminerat glas: 0,76 mm
- Dimensioner: 1000 x 1000 mm
- Vikt: 22,4 kg
Om Green Land
Green Land tillhandahåller ett brett utbud av produkter för naturen, inklusive växthus, staket och kompostbehållare. Varumärket fokuserar på hållbara lösningar för utomhusmiljöer.
- Färg: klar
- Tjocklek: 6 mm
- Längd: 107,5 cm
- Härdat laminerat glas: 0,76 mm
- Dimensioner: 1000 x 1000 mm
- Vikt: 22,4 kg
Om Green Land
Green Land tillhandahåller ett brett utbud av produkter för naturen, inklusive växthus, staket och kompostbehållare. Varumärket fokuserar på hållbara lösningar för utomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Green Land |
| Art.Nr. | 102658762 |
| Färg | Ljus |
| Bredd | 1000 mm |
| Höjd | 1000 mm |
| Längd | 6 mm |
| Material | Glas |
| Typ | Räcken |
| Vikt | 15,1 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Garanti | 5 år |
| Driftkälla | Handkraft |
| EAN-nr | 6438014305905 |


