Glasstaket Hortus Villastaket 100x100
1 219 kr
1 199 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tidlöst glasstaket. hortus glasstaket är ett elegant och tidlöst alternativ som avskärmar för vinden samtidigt som du behåller en rymlig känsla i din trädgård. tillverkad av rökfärgat och härdat glas, passar detta staket perfekt i olika konfigurationer som i rad, i l- eller u-form.
Varumärke
HortusBeskrivning
Tidlöst glasstaket. hortus glasstaket är ett elegant och tidlöst alternativ som avskärmar för vinden samtidigt som du behåller en rymlig känsla i din trädgård. tillverkad av rökfärgat och härdat glas, passar detta staket perfekt i olika konfigurationer som i rad, i l- eller u-form.
Staketet levereras inklusive fyra stålbeslag, och är enkelt att montera på trästolpar. för flexibel installation kan staketet anpassas för både mjuka och fasta underlag. komplettera med hortus aluminiumfot vid montering på fast underlag för bästa resultat. notera att stolpar säljs separat.
viktig säkerhetsinformation
glaspanelerna är härdade säkerhetsglas och bör användas där höjden är mindre än 50 cm.
specifikationer
- färg: klar
- material: glass och trä
- produktbredd cm: 100 cm
- produkthöjd: 100 cm
- produktdjup cm: 0.6 cm
viktig säkerhetsinformation
glaspanelerna är härdade säkerhetsglas och bör användas där höjden är mindre än 50 cm.
specifikationer
- färg: klar
- material: glass och trä
- produktbredd cm: 100 cm
- produkthöjd: 100 cm
- produktdjup cm: 0.6 cm
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 116-050 |
| Färg | Rökfärgad |
| Bredd | 1000 mm |
| Djup | 6 mm |
| Höjd | 1000 mm |
| Längd | 0,6 cm |
| Material | Härdat Glas & Trä |
| Typ | Staket |
| Vikt | 16,74 kg |
| EAN-nr | 5705858056333 |





