Glasstaket PLUS Laminerat till Runda Stolpar 90 x 91 cm Rökigt Gråsvart Glas
Nyhet

Laminerat till Runda Stolpar 90 x 91 cm Rökigt Gråsvart Glas
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Glasstaketet har ett elegant och modernt utseende som matchar den nordiska och minimalistiska stilen.
Det bevarar utsikt, ljus och atmosfär och skapar samtidigt lä och säkerhet.
Det är lätt att underhålla och kräver bara tvättas när det behövs, precis som dina fönster.
Art. nr. består av: 1 rökigt gråsvart glaselement och 4 gråsvarta RAL7021 glasbeslag till runda stålstolpar.
Totalmått:
- Glasstaketets bredd inkl. glasbeslag = 90 cm.
Glaselement:
- 8,76 mm härdat laminerat rökigt gråsvart glas (bredd = 86 cm).
- Glaset består av 2 lager glas som limmats ihop runt en folie.
- Laminerat 8,76 mm möjliggör montering över 50 cm över marknivå.
Glasbeslag:
- Galvaniserad och pulverlackerad
- Gummikuddar för 8,76 mm glas.
- Inkl. skruvar för montering av glasbeslag.
KOM IHÅG att köpa skruvar:
Det används 4 skruvar per glasstaket.
Montering på stålstolpar:
Art.nr. 17520-1 (24 st. per påse)
Specifikationer:
- Färg: Grå-svart RAL 7021
- Material: Glas
- Yta: Slät
- Djup (cm): 0,6
- Bredd (cm): 90
- Höjd (cm): 91
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 175489-1 |
| Färg | Grå/Svart |
| Djup | 0,6 cm |
| Höjd | 91 cm |
| Material | Glas |
| Bredd | 90 cm |
| Glastyp | Rökigt gråsvart glas |
| Yta | Slät |
| Materialtyp | Glas |
| EAN-nr | 5703393752703 |
