Staketstolpe Kirkedal K150 Light Stolpe Black
Nyhet
857 kr
30 dagars prisgaranti
SkensetSkensats Kirkedal Topp och Bottenskena K150 Light Black
350 kr/frpStaketStaketprofil Kirkedal K1 Light Black
148 kr
K150 Light Stolpe Black
857 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Staketstolpe i aluminium som kombineras med Kirkedals staketprofiler för ett unikt, slitstarkt kvalitetsstaket som är enkelt att mondera och kommer hålla i många år.
Varumärke
KirkedalBeskrivning
Staketstolpe i aluminium som kombineras med Kirkedals staketprofiler för ett unikt, slitstarkt kvalitetsstaket som är enkelt att mondera och kommer hålla i många år.
Aluminium är en lätt men stark metall. I jämförelse väger aluminium bara en tredjedel av t.ex. stål. Aluminium är enkelt att bearbeta, har lång hållbarhet och rostar inte. Dess exklusiva utseende gör den dessutom särskilt attraktiv i olika sorters arkitektur. Produkten är underhållsfri och ska bara rengöras med vatten - Är CE-märkt.
Stolpen används som både som änd, mitt och hörnstolpe. Kombinera med Kirkedal "Design Light" staketprofil samt Kirkedal "Design Light" Topp och bottenskena för ett komplett staket.
Specifikationer
- Återvinningsbart material
- Vädertålig kvalitet
- Minimalt underhåll
- Enkel och simpel instruktionsmanual
- Kan inte angripas av röta, svamp eller insekter
- Lång hållbarhet
- Exklusivt och professionellt slutresultat
Egenskaper
| Varumärke | Kirkedal |
| Art.Nr. | 2273515 |
| Bredd | 60 mm |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
| Längd | 2700 mm |
| Färg | Svart |
| Produkttyp | Stolpe |
| Tjocklek | 60 mm |
| EAN-nr | 5714581735156 |

