
Glas- och kakelskärare MakitaCXT CC301DZ 12V utan Batteri
1 808 kr1 939 kr
Sänkt pris!
Spara 131 kr
30 dagars prisgaranti

CXT CC301DZ 12V utan Batteri
1 808 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Sladdlös 12V glas- och kakelskärare i lätt och kompakt design. Snabb och behändig kapning med 1600 varv. Diamantklinga ingår.
Information
- Snabb kapning med 1600 varv.
- Lätt och kompakt design.
- Det ergonomiska och gummibeklädda handtaget medför en säker och komfortabel arbetsställning.
Teknisk data
- Li-ion batteri 12V
- Skyddssystem för batteri
- Varvtal (min-1) 1600
- Max sågdjup vid 90° 25,5 mm
- Max sågdjup vid 45° 16,5 mm
- Slipskivans diameter: Ø 85 mm
- Tankens kapacitet vätskor: 0,5 L
- Håldiameter 15 mm
- Diamantklinga 1
- Vinkel 45
- Spänning CTX: Ja
- Ljudeffektnivå 95 dB(A)
- Ljudtrycksnivå 84 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå betong: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans betong: 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri 1,8 - 1,9 kg
- Mått (LxBxH) 313x170x125
- EAN-kod 0088381822572
- Snabb kapning med 1600 varv.
- Lätt och kompakt design.
- Det ergonomiska och gummibeklädda handtaget medför en säker och komfortabel arbetsställning.
Teknisk data
- Li-ion batteri 12V
- Skyddssystem för batteri
- Varvtal (min-1) 1600
- Max sågdjup vid 90° 25,5 mm
- Max sågdjup vid 45° 16,5 mm
- Slipskivans diameter: Ø 85 mm
- Tankens kapacitet vätskor: 0,5 L
- Håldiameter 15 mm
- Diamantklinga 1
- Vinkel 45
- Spänning CTX: Ja
- Ljudeffektnivå 95 dB(A)
- Ljudtrycksnivå 84 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå betong: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans betong: 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri 1,8 - 1,9 kg
- Mått (LxBxH) 313x170x125
- EAN-kod 0088381822572
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
|---|---|
| Art.Nr. | 4000029232 |
| Driftkälla | Batteri |
| Produkttyp | Kakelskärare |
| Batteriserie | CXT |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Användningsområde | PRO |
| Tillverkarens Art.Nr. | CC301DZ |
| Längd | 313 mm |
| Höjd | 125 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
| Bredd | 170 mm |
| Bredd | 170 cm |
| EAN-nr | 0088381822572 |
