Kakelskärare Einhell TE-TC 18/115 Li-Solo Sladdlös utan Batteri
Nyhet
1 485 kr
1 295 krSpara 13 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

TE-TC 18/115 Li-Solo Sladdlös utan Batteri
1 295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Den sladdlösa kakelskäraren TE-TC 18/115 Li-Solo som ingår i den kraftfulla Power X-Change-familjen, vilket gör den till en ”lättviktare” bland kakelskärare och att den kan användas överallt – oberoende av strömkällor som eluttag eller generatorer.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Den sladdlösa kakelskäraren TE-TC 18/115 Li-Solo som ingår i den kraftfulla Power X-Change-familjen, vilket gör den till en ”lättviktare” bland kakelskärare och att den kan användas överallt – oberoende av strömkällor som eluttag eller generatorer.
Batterierna med de högkvalitativa litiumjoncellerna kan kombineras med alla systemapparater som ingår i Power X-Change-familjen. Batteri i Power X-Change-serien kan köpas separat, exempelvis som praktiskt startkit. Kakelskäraren har ett vinklingsbart bord med vinkelskala från 0° till 45° grader, vinkelstoppet kan justeras från 0° till 90° grader för geringskapningar. Maximalt kapdjup vid 45° är 16 mm och 24 mm vid 90°. Parallellstopp med skala för exakta raka kapningar. En integrerad vattenbehållare ger tillräcklig kylning av sågklingan vid kapning, ett skivskydd ger erforderlig säkerhet. De halkfria och vibrationsfattiga gummifötterna ger stabilitet. Gripbarheten garanterar den lätta kakelskärarens mobilitet. I leveransen ingår en diamantkapskiva och verktyg, PXC-batteri och laddare köps separat.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4301190 |
| Spänning | 18 V |
| Höjd | 193 mm |
| Längd | 420 mm |
| Typ | Sladdlös kakelskärare |
| Användningsområde | DIY |
| Vikt | 3,5 kg |
| Bredd | 400 mm |
| EAN-nr | 4006825657500 |










