Enkelstege Skeppshultstegen Teleskop Proffs3,5 m
3 375 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
3,5 m

Teleskop Proffs
3,5 m
3 375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Enkelstege Skeppshultstegen Teleskop Proffs är en teleskopisk enkelstege tillverkad i anodiserad aluminium. Den har kraftiga golvskydd samt djupa steg som gör den säker och bekväm att använda. Stegen är utrustad med ett nytt "softclose"-system som gör den väldigt enkel och säker att fälla ihop och dess kompakta mått i hopfällt läge gör den lätt att transportera. Teleskopstegen i längd 3,5 m har en integrerad stegbreddare. Bredd 480 mm. Stegen uppfyller de nya kraven i: EN131-6:2015 och EN131-1:2015.
Varumärke
SkeppshultstegenBeskrivning
Enkelstege Skeppshultstegen Teleskop Proffs är en teleskopisk enkelstege tillverkad i anodiserad aluminium. Den har kraftiga golvskydd samt djupa steg som gör den säker och bekväm att använda. Stegen är utrustad med ett nytt "softclose"-system som gör den väldigt enkel och säker att fälla ihop och dess kompakta mått i hopfällt läge gör den lätt att transportera. Teleskopstegen i längd 3,5 m har en integrerad stegbreddare. Bredd 480 mm. Stegen uppfyller de nya kraven i: EN131-6:2015 och EN131-1:2015.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Skeppshultstegen |
| Art.Nr. | 410-35-1 |
| Djup | 8 cm |
| Bredd | 50 cm |
| Typ | Enkelstege |
| Längd | 3,5 m |
| Vikt | 13,29 kg |
| EAN-nr | 7393000104704 |
