Multistege Jumbo Classic
fr.5 006 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Classic
5 006 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Multistege Classic har en mycket stabil och flexibel konstruktion och kan användas som fristående trappstege alternativt anliggande enkelstege. Multistegen är utrustad med hjul vilket gör den enkel att flytta och transportera.
Båda sidor har en teleskopfunktion vilket gör att stegen kan stå i en trappa eller på andra ställen med nivåskillnad.
Varumärke
JumboBeskrivning
Multistege Classic har en mycket stabil och flexibel konstruktion och kan användas som fristående trappstege alternativt anliggande enkelstege. Multistegen är utrustad med hjul vilket gör den enkel att flytta och transportera.
Båda sidor har en teleskopfunktion vilket gör att stegen kan stå i en trappa eller på andra ställen med nivåskillnad.
Information
- Rullbar: Ja
- Mått hopfälld: L:128 H:19 B:58 cm
- Transportlängd: 128 cm
- Rullbar: Ja
- Mått hopfälld: L:128 H:19 B:58 cm
- Transportlängd: 128 cm
Egenskaper
| Varumärke | Jumbo |
| Antal Steg | 7, 9, 11 st |
| Material | Aluminium |
| Produkttyp | Ledad kombistege |
| Maxlast | 150 Kg |
| Längd | 4,2, 5,3, 6,4 m |
| Bredd | 580, 650, 730 mm |
| Vikt | 15,6, 18,5, 22,7 kg |
