Arbetsplattform Skeppshultstegen ProffsHöjd: 1,8 m
14 435 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
180 cm

Proffs
Höjd: 1,8 m
14 435 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En säker och stabil arbetsplattform med kraftig stomme i förzinkat stål och steg i aluminium. Både plattform och steg är försedda med räfflad aluminiumprofil för att minimera halkrisken. Trappdelen är försedd med släpsko och bakstaget med lås- och roterbara hjul (125mm).
Varumärke
SkeppshultstegenBeskrivning
En säker och stabil arbetsplattform med kraftig stomme i förzinkat stål och steg i aluminium. Både plattform och steg är försedda med räfflad aluminiumprofil för att minimera halkrisken. Trappdelen är försedd med släpsko och bakstaget med lås- och roterbara hjul (125mm).
Trappan levereras hopfälld. Monteras och demonteras med hjälp av fyra bultar. Kan även förses med ej svängbara hjul monterade på hjulbalk vilket underlättar manövrering på ojämna underlag som tex grus.
Mått
Plattform: 500x600 mm
Steg: 500x110 mm
Mått
Plattform: 500x600 mm
Steg: 500x110 mm
| Antal steg | Höjd plattform (cm) | Höjd totalt (cm) |
| 6 | 120 | 224,5 |
| 8 | 160 | 264,5 |
| 9 | 180 | 284,5 |
| 10 | 200 | 304,5 |
| 12 | 240 | 344,5 |
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Skeppshultstegen |
| Art.Nr. | 240-180-1 |
| Höjd | 180 cm |
| Djup | 144 cm |
| Bredd | 90 cm |
| Antal Steg | 9 st |
| Material | Stål |
| Typ | Arbetsplattform |
| Vikt | 34 kg |
| Total höjd | 284,5 cm |
| EAN-nr | 7393000100164 |

