Utrymningsstege Skeppshultstegen FällbarHöjd: 390 cm, Längd: 3,9 m
7 844 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
390 cm

Fällbar
Höjd: 390 cm, Längd: 3,9 m
7 844 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Utrymningsstege Skeppshultstegen Fällbar är en kraftig och stabil, utfällbar utrymningsstege som tillverkas i Skeppshult. En robust och högkvalitativ produkt som går att lita på när den behövs. Utrymningsstegen kan monteras på alla typer av byggnader och infälld mot fasaden syns den bara som en smal list. Stegen fälls enkelt ut vid behov med en sprint i toppen på stegen. Den kan skarvas till önskad längd. För säkrare utrymning kan du komplettera med ståplan och handtag. Stegen är godkänd för fastigheter i verksamhetsklass 3.
Varumärke
SkeppshultstegenBeskrivning
Utrymningsstege Skeppshultstegen Fällbar är en kraftig och stabil, utfällbar utrymningsstege som tillverkas i Skeppshult. En robust och högkvalitativ produkt som går att lita på när den behövs. Utrymningsstegen kan monteras på alla typer av byggnader och infälld mot fasaden syns den bara som en smal list. Stegen fälls enkelt ut vid behov med en sprint i toppen på stegen. Den kan skarvas till önskad längd. För säkrare utrymning kan du komplettera med ståplan och handtag. Stegen är godkänd för fastigheter i verksamhetsklass 3.
Egenskaper
| Varumärke | Skeppshultstegen |
| Art.Nr. | 62-3900 |
| Höjd | 390 cm |
| Bredd | 380 cm |
| Typ | Utrymningsstege |
| Längd | 3,9 m |
| Vikt | 13 kg |
| EAN-nr | 7393000105398 |
