Teleskopstege PRO Jumbo
fr.3 666 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Teleskopstege PRO Jumbo
3 666 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En kraftig teleskopstege tillverkad i anodiserat aluminium, den anodiserade ytan gör att stegen ej svärtar av sig på kläder eller händer. Stegets djup är 40mm. Teleskopstegen står stadigt på kraftiga golvskydd och justeras enkelt till rätt längd med hjälp av en robust låsmekanism som låser steg för steg. Kompakta transportmått gör att teleskopstegen är lätt att ta med sig, en optimal stege för service och inspektion.
Varumärke
JumboBeskrivning
En kraftig teleskopstege tillverkad i anodiserat aluminium, den anodiserade ytan gör att stegen ej svärtar av sig på kläder eller händer. Stegets djup är 40mm. Teleskopstegen står stadigt på kraftiga golvskydd och justeras enkelt till rätt längd med hjälp av en robust låsmekanism som låser steg för steg. Kompakta transportmått gör att teleskopstegen är lätt att ta med sig, en optimal stege för service och inspektion.
Information
- Hopfällbar: Ja
- Mått hopfälld: H:81 B:49 cm
- Transportlängd: 80 cm
- Hopfällbar: Ja
- Mått hopfälld: H:81 B:49 cm
- Transportlängd: 80 cm
Recensioner
Anders NVerifierad köpare
för 4 år sedanFin o bra kvalitet.
Egenskaper
| Varumärke | Jumbo |
| Material | Aluminium |
| Produkttyp | Stege |
| Bredd | 490 mm |
| Djup | 80 mm |
| Maxlast | 150 Kg |
| Längd | 3,2, 3,8 m |
| Vikt | 13, 17 kg |
