Hushållstrappstege Werner6-steg
1 667 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
2010 mm

Hushållstrappstege Werner
6-steg
1 667 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lätt trappstege för flera arbeten i hemmet. Hushållstrappstegen är i aluminium och har en stor plattform för bekväm ståyta. Plattformen i stål har halksäker räffling för extra stöd. Stegen är perfekt för arbeten vid hus. I enlighet med den senaste EN131 standarden och lämpar sig bäst för icke-professionellt bruk.
Varumärke
WernerBeskrivning
Lätt trappstege för flera arbeten i hemmet. Hushållstrappstegen är i aluminium och har en stor plattform för bekväm ståyta. Plattformen i stål har halksäker räffling för extra stöd. Stegen är perfekt för arbeten vid hus. I enlighet med den senaste EN131 standarden och lämpar sig bäst för icke-professionellt bruk.
Egenskaper
| Varumärke | Werner |
| Art.Nr. | 49596 |
| Antal Steg | 6 st |
| Material | Aluminium |
| Typ | Trappstege |
| Längd | 2010 mm |
| Vikt | 7,1 kg |
| Längd | 2,01 m |
| EAN-nr | 4003866495962 |
