Trappstege Pro Werner Smart4-steg
2 919 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1800 mm

Smart
4-steg
2 919 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Robust, lätt och stabil trappstege för många arbeten. ProSmart trappstegen är den traditionella stegen för byggare och är tillverkad av högkvalitativa fyrkantiga aluminiumprofiler. Med 80 mm djupa steg, extra stor plattform (300 x 250 mm) och stora halksäkra fötter, är denna stege exceptionellt robust och hållbar. Godkänd enligt den senaste EN 131 standarden. För professionellt bruk och godkänd enligt Bra Arbetsmiljöval.
Varumärke
WernerBeskrivning
Robust, lätt och stabil trappstege för många arbeten. ProSmart trappstegen är den traditionella stegen för byggare och är tillverkad av högkvalitativa fyrkantiga aluminiumprofiler. Med 80 mm djupa steg, extra stor plattform (300 x 250 mm) och stora halksäkra fötter, är denna stege exceptionellt robust och hållbar. Godkänd enligt den senaste EN 131 standarden. För professionellt bruk och godkänd enligt Bra Arbetsmiljöval.
Egenskaper
| Varumärke | Werner |
| Art.Nr. | 48944 |
| Antal Steg | 4 st |
| Material | Aluminium |
| Typ | Trappstege |
| Längd | 1800 mm |
| Vikt | 6 kg |
| Längd | 1,8 m |
| EAN-nr | 4003866489442 |




