Trappstege Wibe 55P7 STEG
4 285 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
2345 mm
HandledareHandledare Wibe WTB HL 55Pn/44P
1 611 kr
55P
7 STEG
4 285 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En allsidig och pålitlig trappstege från Wibe som passar för de flesta uppgifter. Denna robusta proffsstege är utformad med kvalitet i varje detalj, har en stabil konstruktion med minimal svikt och väldigt lång livslängd.
Varumärke
WibeBeskrivning
En allsidig och pålitlig trappstege från Wibe som passar för de flesta uppgifter. Denna robusta proffsstege är utformad med kvalitet i varje detalj, har en stabil konstruktion med minimal svikt och väldigt lång livslängd.
Plattformen (310 x 270 mm) i metall har dubbelriktat halkskydd och är tyststängande. Stegen är försedd med ergonomiska stegfronter att luta smalbenen mot och den greppvänliga profilen gör stegen behaglig att arbeta med samt är lätt att bära. Aluminiumprofilerna är anodiserade så att du inte svärtar ner dina händer och kläder. För ökad hållbarhet har aluminiumhyllan skruvats direkt i sidoprofilerna och stållänkar används för att skapa en säkrare användning.
Egenskaper
| Varumärke | Wibe |
| Art.Nr. | 735507 |
| Utförande | Utan stödben |
| Höjd | 2345 mm |
| Antal Steg | 7 st |
| Typ | Trappstege |
| Bredd | 605 mm |
| Djup | 1510 mm |
| Vikt | 11,5 kg |
| EAN-nr | 7318127355075 |
