Entrétak Designtak Box Modern Classic
fr.15 535 kr
fr.15 035 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Box Modern Classic
15 035 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren! Komplett och unikt entrétak av plåt byggt på en robust aluminiumstomme. Den här modellen har dessutom infällda spotlights i undertaket. Småländskt hantverk med en tidlös design som passar alla hustyper. Finns i flera olika färger, alla med undertak i vitlackerad aluminiumplåt. Finns i bredd: 1500 mm, 2000 mm och 2500 mm.
Varumärke
DesigntakBeskrivning
Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren! Komplett och unikt entrétak av plåt byggt på en robust aluminiumstomme. Den här modellen har dessutom infällda spotlights i undertaket. Småländskt hantverk med en tidlös design som passar alla hustyper. Finns i flera olika färger, alla med undertak i vitlackerad aluminiumplåt. Finns i bredd: 1500 mm, 2000 mm och 2500 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Designtak |
| Art.Nr. | BMC150X11-01-90D |
| Bredd | 1500, 2000, 2500 mm |
| Färg | Brunröd (RAL 8004), Mörk Silvermetallic (RAL 9007), Mörkgrå (RAL 7011), Mörkröd (RAL 3009), Rheinzink, Silvermetallic (RAL 9006), Svart (RAL 9011), Varmvit (RAL 9010) |
| Djup | 950, 1160 mm |
| Höjd | 960, 1000 mm |
| Modell | Vattenavrinning: Höger, Vattenavrinning: Vänster |
| Serie | Box Modern Classic |
| Typ | Entrétak |
| Max Snölast | 350 kg/m2 |
| Belysning | 2 Silver COB Led-Lampor, 2 Vita COB Led-Lampor, 3 Silver COB Led-Lampor, 3 Vita COB Led-Lampor, Nej |
