





Entrétak DesigntakEasy Collection Delta
fr.7 926 krfr.8 825 kr
Från 10 %
Kampanj
tom 30/4
30 dagars prisgaranti
Välj Bredd
Välj Färg Konsol
Välj Utförande
Välj Djup
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren. Easy Collection entrétak kommer ge ditt hus en personlig prägel som skyddar er från väder och vind i många år.
Easy Collection Delta är Designtaks djupaste entrétak i glas. Med ett djup på 1200 mm skyddar du din dörr och fasad extra mycket. Med ett entrétak i glas får du ett bra ljusinsläpp och ett tak som smälter in snyggt i fasaden. Delta finns i olika längder och konsolerna finns i olika färger. Glasen är tillverkade i 12 mm laminerat säkerhetsglasglas. Konsolerna tillverkas i rostfritt stål som sedan pulverlackeras för en lång livslängd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Designtak |
|---|---|
| Bredd | 1500, 2000, 2500 mm |
| Färg Konsol | Silver, Svart, Vit |
| Utförande | Frostat Glas, Klarglas, Tonat Glas |
| Djup | 1000, 1200 mm |
| Höjd | 390, 455 mm |
| Vikt | 45, 54, 62, 72, 78, 114 kg |
| Produkttyp | Entrétak |
| Material | Rostfritt/Glas |
| Serie | Easy Collection |
| Garanti | 5 år |
| Max Snölast | 350 kg/m² |



