Innertak Huntonit Brilliant Vit
Pris/frp 813:-
fr.268 kr/m²Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Brilliant Vit
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Innertak Huntonit Brilliant Vit är ett innertak med en penselmålad yta i vitt. Taket är tillverkat av miljövänliga, slitstarka och hårt sammanpressade träfiber och det är målat fem gånger.
Varumärke
HuntonitBeskrivning
Innertak Huntonit Brilliant Vit är ett innertak med en penselmålad yta i vitt. Taket är tillverkat av miljövänliga, slitstarka och hårt sammanpressade träfiber och det är målat fem gånger.
Övrigt
- En mycket trären takskiva
- World Patenterad penselmålad yta
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Ren naturprodukt som bidrar till ett sunt inomhusklimat
- Tålig och lätt att rengöra
- Lätt att måla över med akrylfärg
- Levereras i 4-pack
Taket monteras snabbt och enkelt och skivorna är försedda med not och fjäder för att monteras med dold skruvdragning. Notera att det är viktigt att skivorna acklimatiseras till rumstemperatur i obruten förpackning. Efter att du bryter förpackningen skall montering ske direkt.
- En mycket trären takskiva
- World Patenterad penselmålad yta
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Ren naturprodukt som bidrar till ett sunt inomhusklimat
- Tålig och lätt att rengöra
- Lätt att måla över med akrylfärg
- Levereras i 4-pack
Taket monteras snabbt och enkelt och skivorna är försedda med not och fjäder för att monteras med dold skruvdragning. Notera att det är viktigt att skivorna acklimatiseras till rumstemperatur i obruten förpackning. Efter att du bryter förpackningen skall montering ske direkt.
Recensioner
Bo JVerifierad köpare
för 2 månader sedanMycket naturvänlig produkt med vackert utseende i taket i badrummet
+ naturvänlig produkt vid tillverkningen
MikaelVerifierad köpare
för 4 år sedanBra passform och bra snyggt målade
MatsVerifierad köpare
för 5 år sedanmycket bra lättmonterad och fin lyster i skivorna
KasVerifierad köpare
för 5 år sedanSnabbt, enkelt och snyggt! Inget kludd!
Egenskaper
| Varumärke | Huntonit |
| Bredd | 300, 620 mm |
| Färg | Vit |
| Längd | 1220 mm |
| Glans | 20 |
| Material | Träfiber |
| Antal (st/frp) | 4 st/frp |
| Yta | Färdigmålad |
| Tjocklek | 11 mm |
| Vikt | 9,5 kg/m² |
| NCS-Kulör | NCS S 0500N |
| Täckyta | 2,88, 1,344 m²/frp |
| Brutto (m2/frp) | 3, 1,464 m²/frp |
| Vikt | 13,6, 28,4 kg/frp |




