Innertak Huntonit Classique Vit300x1220 mm
Pris/frp 424:-
290 kr/m²Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
300 mm

Classique Vit
300x1220 mm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Detta färdigmålade innertak är Huntonits släta innertak med svagt ”frostad” strukturerad yta. Huntonit Classique är valet för dig som hellre vill ha ett mer traditionellt innertak med slät karaktär.
Varumärke
HuntonitBeskrivning
Detta färdigmålade innertak är Huntonits släta innertak med svagt ”frostad” strukturerad yta. Huntonit Classique är valet för dig som hellre vill ha ett mer traditionellt innertak med slät karaktär.
Skivorna har not och spont på alla 4 sidor för enkel montering och tillverkas i miljövänlig, slitstark, hårt sammanpressad träfiber och har målats 5 gånger. Detta gör att du får en produkt som både är mycket enkel att jobba med och har en hög kvalitet. Skivorna kan användas i både nybyggnation som renovering och fungerar utmärkt i hemmets alla rum. Väljer du detta innertak från Huntonit kan du även sätta upp spotlights, för vår målade yta tål den värme som spotlights alstrar.
Övrigt
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Spotlights kan monteras i detta innertak
- Kan användas i såväl nybyggnation som renovering
Övrigt
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Spotlights kan monteras i detta innertak
- Kan användas i såväl nybyggnation som renovering
Dokument
Recensioner
Elisabet GVerifierad köpare
för 5 månader sedanHuntonit takskivor är snygga, speciellt Classic, och funkar alltid bra
Egenskaper
| Varumärke | Huntonit |
| Art.Nr. | 231201 |
| Bredd | 300 mm |
| Färg | Vit |
| Längd | 1220 mm |
| Täckyta | 1,344 m²/frp |
| Brutto (m2/frp) | 1,46 m²/frp |
| Netto Bredd | 280 mm |
| Vikt | 9,4 kg/m² |
| Brutto Längd | 1220 mm |
| Netto Längd | 1200 mm |
| Vikt | 13,6 kg/frp |
| Glans | 20 |
| Brutto Bredd | 300 mm |
| Material | Träfiber |
| Antal (st/frp) | 4 st/frp |
| Yta | Färdigmålad |
| Tjocklek | 11 mm |
| NCS-Kulör | NCS S 0502Y |
| EAN-nr | 7055752312010 |

